Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 • Autor: Mira Nedorost, 22 Únor 2010, 20:51

  Létání aerovleků na sněhu

  Jednoho zimního dne, když  ještě nebylo hodně sněhu, jsme se vypravili s Luďkem Demczakem na letiště. Respektive on mě ukecal s tím, že má na vlečné – Brabec o rozpětí 3m s motorem 80ccm – namontovány lyže.  Ať prý vezmu větroně (ASW 5m) a půjdeme zkusit co to bude dělat na sněhu.
  Z přiložené galerie asi vidíte jak jsme lítali. Viditelnost nic moc, takže jsme se plazili kousek nad zemí a i tak se mi jednou větroň ztratil asi na 20 vteřin.


  Jelikož mám na větroni zatahovací podvozek, tak jsem ho raději nechal zatažený, jak pro start tak pro přistání, akorát se musí dát pozor na to, že laminátový trup po sněhu krásně klouže a po přistání jede strašně daleko.


  Udělali jsme asi 5 vleků a při každém dalším jsem musel trimovat výškovku, protože se mi zdál větroň pořád lehký na hlavu až při rozebírání jsem tomu přišel na kloub, kolem ostruhového kolečka při dlouhých dojezdech se do směrovky a trupu pěchoval sníh, dloubal jsem to potom šroubovákem ještě pěkně dlouho a nikdy bych nevěřil kolik se ho tam vejde, takže pro příště ostruhové kolečko a škvíry kolem něj zalepit izolačkou.


  Ale jinak to byl pěkný zážitek a startovat na vleku za vlečnou, která za sebou víří oblak sněhu, stojí za zmrzlé ruce.

   

  Similar Posts:

  Rubrika: Články

  Zrušit komentář

  *

   

  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby