Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 •  

  Stránka 1 z 512345

   

  Modelářské aerovleky

  Autor: Jirka Pavlík, 17 Listopad 2017 @ 18:41

  Páteční besedování s aerovlekem

  V pátek 17.11.2017 jsem přijel na besedu za klukama na letiětě. Počasí nic moc , zima zataženo s nízkou oblačností.Mirek skládal novou vlečnou a Laďa už měl Moswey na dráze.

  Číst dál

  Publikováno v Modelářská plocha, Modelářská videa, Články, Holešovské aerovleky, Modelářské aerovleky · Žádné komentáře »

  Autor: Jirka Chvátal, 16 Listopad 2013 @ 22:03

  Polétání aerovleků 16.11.2013

  Předpověď slibovala pěkné počasí, proto jsem obeslal sms pár spřízněných duší a v sobotu dopoledne jsme se sešli v poměrně hojném obsazení na naší ploše. Trápila nás poměrně hustá mlha, ale to nás nemohlo zastavit. Létalo se jak o duši a končili jsme až za šera. Návštěvou nás poctil i kamarádi ze Slovenska Lacko a Miško. Více na přiloženém videu od Jirky Pavlíka. Juro děkuju!

   

  Číst dál

  Publikováno v Modelářské aerovleky · Žádné komentáře »

  Autor: Jirka Chvátal, 5 Říjen 2013 @ 22:39

  Polétání aerovleků 5.10.2013

  Předpověď slibovala pěkné počasí, proto jsem opět obeslal sms pár spřízněných duší a v sobotu dopoledne jsme se sešli v sestavě Vláďa Daněk, Jirka Pavlík, Miloš Vaculík a pár dalších na naší ploše. Bylo nádherně, foukal příjemný větřík, prostě pohoda. Létalo se jak o duši a končili jsme až za šera. Více na přiložených fotkách.

   

  Číst dál

  Publikováno v Modelářské aerovleky · Žádné komentáře »

  Autor: Jirka Chvátal, 4 Červen 2013 @ 21:35

  Přádelské polétání s aerovleky – fotky

  Od pátku do neděle probíhala na letišti v Jehnění akce, kterou pořádal za LMK Litomyšl Vašek Vojtíšek a Jarda Duffek. Počasí v pátek super, bohužel jsem kvůli práci mohl jet až v sobotu. celou cestu v podstatě bez kapky, až na místě pršelo. celá sovota v podstatě propršela, ale v klubovně se parádně posedělo a pokecalo. V atmosféře víc než přátelské jsme se provykládali až do ranních hodin. V neděli se počasí začalo klubat z mlžného oparu. Bohužel si na stavu plochy a příjezdové cesty vybralo sobotní vydatné pršení svoji daň. po obědě se ale počasí vybralo a bylo nádherně, občas až moc. Létalo se podle chuti až do pozdního odpoledne, kdy jsme se začali po rozloučení s kamarády rozjíždět domů. Počasí se klukům moc nevyvedlo, ale i tak hodnotím jako fajn akci kam se budu v dalších letech rád vracet. Zázemí parádní, pivečko taktéž, bašta náramná, polétání nakonec taky pěkné, co víc si přát? Snad jenom někoho kdo za mě umyje to zas …. auto od bláta, které mám i v autě :-)

  Číst dál

  Publikováno v Modelářské akce, soutěže a polétání, Modelářské aerovleky · Žádné komentáře »

  Autor: Jirka Chvátal, 22 Květen 2013 @ 19:40

  Nedělní polétání a zálet ASG-29 a Šohaje

  Už delší dobu jsme se s Marcelem domlouvali na zálet jeho 6m krasavice, celokompozitové makety ASG-29 od H-Model. Nakonec jsme se domluvili napevno na neděli. O půl deváté jsme se sešli na ploše, kde se přidal ještě Franta Bayer s jeho novým Šohajem, který také čekal zálet, Peťou Novotným a Jirkou Sodomkou, který se na nás chtěl přijet podívat. Později přijel i Vláďa Daněk s jeho opraveným ASKčkem, kterého čekal pro změnu taky zálet. Bohužel bylo počasí víc než větrné, i ptáci chodili pěšky a Vláďa se nakonec rozhodl neriskovat a zálet odložit. Zalétli jsme tedy nakonec ASG i Šohaje a i Marcelům Moswey se podíval do vzduchu. Vzduch byl tak rozbitý, že se ani s 3m vlečnou skoro nedalo přistát, občas jsem sedal i na 4x. Nakonec ale vše dobře dopadlo a odpoledne jsem dal ještě asi 5 čtvrtminutových startů a kolem čtvrté jsme se rozjeli domů. Velmi větrný ale moc příjemně strávený den na letišti …

  Číst dál

  Publikováno v Modelářské aerovleky · Žádné komentáře »

  Autor: Jirka Chvátal, 24 Duben 2011 @ 17:42

  Aerovleky Záhoří – 3m Katana + 4m Fox Zdeňka Zdražila

  Dnes jsem neodolal a přijal pozvání Zdeňka Zdražila přijet a polétat aerovleky na UL letišti/modelářské ploše Záhoří … Ráno, když jsem odjížděl z Holešova s Katanou na střeše, mi to Zdeněk rozmlouval, poměrně hodně foukalo a chtěl jít spíš na svah, ale nakonec povolil a bylo z toho parádní polétání, kdy jsme si spolu loupli odhadem 20 aerovleků do čím dál větší výšky. V jednom z posledních se Zdeněk vypínal v 820m! Nakonec jsem spokojený odjížděl až kolem půl čtvrté! Díky Zdeňo, kdykoli přijedu rád zase!
  Číst dál

  Publikováno v Modelářské aerovleky · Žádné komentáře »

  Stránka 1 z 512345
  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby