Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 • Autor: Jirka Chvátal, 1 Květen 2017, 16:26

  Pozvánka na Čmelák model show 2017 – pozvánka

  Letecký modelářský klub Čmelák Holešov Vás pod záštitou starosty města Holešova a firmy Fiala Motors zve na 19. ročník ČMELÁK MODEL SHOW v malebném podhůří Hostýnských Vrchů, na modelářské ploše LMK Čmelák Holešov. V pozvánce najdete umístění letiště včetně mapy pro příjezd návštěvníků i pilotů, dále organizační pokyny, videa a fotky z předchozích ročníků atd. Přijeďte se opět podívat na nevšední ukázky leteckých i jiných modelů. Dobrou náladu, rodinu s dětmi a přátele vezměte určitě sebou! Budeme se na Vás těšit!

   

  Termín akce: 12. –13. srpna 2017, zahájení: sobota od 10:00 hodin, neděle od 9:00 hodin, možnost příjezdu a ubytování už v pátek od 16:00 hodin.

  Kde se akce koná: GPS souřadnice příjezdové cesty k letišti: 49°19’4.933″N, 17°35’33.340″E, mapa a 3D pohled na příjezdovou cestu k ploše, aktuální počasí a webkamera zde.

  Co Vás čeká: Po oba dny letové a statické ukázky jedinečných leteckých modelů, vrtulníků, aut a ukázka modelářských aerovleků. V rámci doprovodného programu bude přímo na ploše připraveno kromě občerstvení také spousta překvapení a zábavy pro celou rodinku.

   

  Vstupné: dobrovolné

   

  Ubytování a stravování: Ubytování a stravování: ve vlastních stanech nebo obytných přívěsech v kempu v areálu modelářského letiště (v blízkosti travnaté modelářské startovací a přistávací plochy),  užitková voda (po převaření pitná), soc. zařízení a možnost omytí bude k dispozici.

  Program akce:

  Sobota 12. srpna 2017
  8:00 – 9:45 – příjezd a prezentace účastníků
  9:45 – 10:00 – odevzdání vysílačů (mimo 2,4GHz)
  10:00 – 10:15 – zahájení
  10:15 – 18:00 – řízený modelářský provoz
  18:00 – 20:00 – neřízený modelářský provoz

   

  Neděle 13. srpna 2017
  9:00 – 16:00 – řízený modelářský provoz
  16:00 – ukončení akce, předání cen věnovaných sponzory


  Upozornění pro piloty :
  1) leteckomodelářský provoz probíhá výhradně dle pokynů řídícího letového provozu
  2) program a pořadí letových ukázek stanoví pořadatel po domluvě s piloty, pořadí a čas letu pilotů a modelů bude zobrazeno na LCD TV u stánku řídícího letového provozu.
  3) Letošní ročník je pojat jako příprava na jubilejní dvacátý ročník a bude možné předvádění modelů s hmotností nad 20 kg v letu. Proto, aby byl zajištěn dostatečný letový prostor pro každého pilota, bude počet pilotů omezen na max. 50 a to předem pozvaných a oslovených pilotů.
  4) kmitočty 35 MHz, 40 MHz, 2,4 GHz. Pro zajištění maximální bezpečnosti při ukázkách budou všechny vysílače, které nejsou osazeny POUZE systémem 2,4 GHz, odevzdány po příjezdu na letiště a před letem si modelář vyzvedne svou vysílačku a samozřejmě kolíček z desky frekvencí. Po letu oboje vrátí zpět do úschovy.
  5) létání nad diváky přísně zakázáno, v případě neuposlechnutí bude následovat nařízení k okamžitému přistání a zákaz dalších letů po oba dva letové dny! Bezpečnost průběhu akce je naprostou prioritou!
  6) letová plocha je vysekána na rozměr cca 150x20m a je od diváků oddělena bezpečnostní sítí s dostatečnou výškou.
  7) létání pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek je přísně zakázáno!

   

   

  Pozvánka:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Fotky z Čmelák model show 2015:

  Od Jirky Pavlíka

   

  Similar Posts:

  Rubrika: Čmelák model show

  Zrušit komentář

  *

   

  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby