Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 •  

  Stránka 1 z 11

   

  Autor: Jirka Chvátal, 2 Květen 2010 @ 12:25

  Superstarlight F3J elektro Jardy Rady – video ze záletu

  Po delší době nastal pro Jardu a jeho nový závodní brus F3J v elektro provedení – Superstarlight dlouho očekávaný okamžik záletu. Ten proběhl 24. dubna za poměrně hodně silného a nárazového větru, navíc bez odladěných letových režimů a bez dodatečné zátěže.

  Číst dál

  Publikováno v Modelářská dílna, Modelářská videa · 8 Comments »

  Autor: Jirka Chvátal, 2 Září 2009 @ 18:51

  Superstarlight F3J electro – stavba 1. díl

  Ještě před nákupem, ve fázi úvah o výběru vhodného modelu pro Jardu, jsem zvažoval, jakým způsobem Jarda létá a jaký model by pro něj byl nejvhodnější. Těsně poté, co bylo rozhodnuto o tom, že Jardův další model bude SuperStarlight v provedení elektro, začaly úvahy nad tím, čím jej osadit, aby letové vlastnosti byly, pokud možno, co nejvíce podobné neelektrizované verzi. Jak úvahy dopadly se dozvíte v článku.

  Číst dál

  Publikováno v Modelářská dílna · Žádné komentáře »

  Autor: Jirka Chvátal, 24 Srpen 2009 @ 16:27

  Superstarlight F3J elektro – další splněný sen

  Po téměř dvou měsících od objednání, konečně v pátek Jarda převzal přímo u výrobce, svého nového mazlíka a tak trochu naše společné dítko, závodní brus F3J v elektro provedení – Superstarlight. Poté, co jsme spolu vymysleli barvy a provedení modelu, křídla uhlík, a trup kevlar kvůli 2,4 – jak jinak a já Superstarlighta objednal, následovalo čekání, které se malinko protáhlo, ale dobrá věc se podařila a první vyrobený kus s elektro trupem a malou úpravou, speciálně pro Jardu – šachtou na dodatečnou zátěž přímo v křídle – už je u svého majitele. Fotky Jardy se svým drobečkem najdete v článku. Následovat budou další seriály a fotky, tak jak budeme Superstarlighta stavět a osazovat. Motůrek od Steva Neue a reglík od Castle Creations už dorazil, může se začít …

  Číst dál

  Publikováno v Modelářská dílna · Žádné komentáře »

  Autor: Jirka Chvátal, 28 Červenec 2008 @ 23:19

  Proxima Jardy Rady se taky proletěla s výškoměrem Alti2

  Dnes jsme po dlouhé době konečně nacpali výškoměr Alti2 do Proximy Jardy Rady, zajímalo nás v jaké výšce se cca Jarda v termice pohybuje, já tipoval 300-350m, Jarda sám max 300m a Jirka Pavlík, dlouholetý aktivní plachtař kolem 250m maximálně s tím, že rozměry modelu zkreslují.

  Číst dál

  Publikováno v Modelářská elektronika, Články · Žádné komentáře »

  Autor: Jirka Chvátal, 28 Červenec 2008 @ 15:31

  Proxima Jardy Rady s výškoměrem Alti2 podruhé

  Dnes po obědě, kdy už byla naše modelářská plocha krásně posečená, bříška plná a bouřkové mraky za zády, protáhl Jarda svoji Proximu s výškoměrem Alti2 na palubě. Pro srovnání nabízím k nahlédnutí srovnání dvou letů, ten první už dříve zmíněný a ten dnešní.

  Číst dál

  Publikováno v Články · Žádné komentáře »

  Stránka 1 z 11
  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby