Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 • Autor: Jirka Chvátal, 28 Červenec 2008, 23:19

  Proxima Jardy Rady se taky proletěla s výškoměrem Alti2

  Dnes jsme po dlouhé době konečně nacpali výškoměr Alti2 do Proximy Jardy Rady, zajímalo nás v jaké výšce se cca Jarda v termice pohybuje, já tipoval 300-350m, Jarda sám max 300m a Jirka Pavlík, dlouholetý aktivní plachtař kolem 250m maximálně s tím, že rozměry modelu zkreslují.


  To i mě bylo jasné, ale měl jsem za to, že zkreslují spíš směrem nahoru. Nakonec jsem se trefil skoro přesně, ve druhém stoupání měl model 340m výšky nad holešovským letištěm a v tom prvním dokonce 410m! Někdy je fajn mít možnost údaje, které nás zajímají, změřit než je jen zkusmo odhadovat :-)


  Pokud by někdo z klubáků chtěl Altíka taky provézt v termice, je stále k dispozici, stačí říct. Nic se nemusí chystat ani upravovat, napíchne se do volného vstupu přijímače a letí se. Nic to nehmotí a všude se vejde, stačí zapojit do přijímače a letět. Graf Jardova letu je k nahlédnutí tady a zdrojový soubor do programu Alti, který je zdarma ke ztažení na internetu a ve kterém si můžete graf průběhu letu libovolně zvětšovat, přibližovat, odměřovat výšku, stoupavost atd atd je tady.


  Similar Posts:

  Rubrika: Modelářská elektronika, Články

  Zrušit komentář

  *

   

  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby