Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 • Autor: Jirka Pavlík, 2 Květen 2009, 20:05

  Delta Jardy Zicháčka zalétána

  Na letošní sezonu si Jadra postavil model delty na spalovácí motor o objemu 4,6 ccm a rozpětí 1300 mm. Při pohledu na plánek nebylo zpočátku jasné jak dopadne vyříznutí křídel z polystyrénu ale povedlo se. Jarda navíc dodělal řízenou směrovku a řiditelné kolečko.Delta byla hotova začátkem měsíce dubna a čekala na zálet.


  Poprve byla předvedena na modelářském letišti ve Valašských kloboukách kde proběhly pojižděcí zkoušky. Pro silný nárazový vitr a špatně řešené uchycení příďového kolečka zůstala jen na ukázku.30.4 Jarda volal že je vše spraveno a připraveno k letu a jde na modelářské letiště pod Chlum to rozbít.

   

  Poslední kontrola řízení, motor se rozběhl do maximálních otaček, model asi po pěti metrech nadskočil a zamíříl vzhůru.
  Řízení ostřejší, ale první dojem úžasný, lehce dotrimovat a už to lítá.Po přistání jsme trošku  posunuli těžiště na hlavu, dotankovaní a další krásný start. Letové vlastnosti se ještě zlepšily.

   

  Po přistání na jedničku Jarda prohlásil, že to je první model co mu lítá od začátku a zůstává v celku. Doufám, že další provoz delty bude bez sebemenších problémů a bude se v budoucnu na co dívat. Jardo letu zdar!

   

   

  Similar Posts:

  Rubrika: Modelářská dílna

  Zrušit komentář

  *

   

  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby