Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 • Autor: Jirka Chvátal, 12 Srpen 2013, 11:52

  Holešovská termika 2013 – polétání a srandasoutěž v termickém létání – pozvánka

  Rád bych Vás jménem LMK Čmelák Holešov pozval na 17. a 18.8 opět do Holešova na už šesté pohodové polétání aerovleků a srandasoutěže větroňů v termickém létání (pravidla). Kluci, kteří u nás byli už v minulých letech vědí, ti, které jsme u nás v Holešově ještě nepřivítali, rádi uvidíme. Mělo by jít, ostatně jako vždycky, o pohodové polétání pro podobně postižené jedince, takže rádi uvítáme i začátečníky, či kluky, kteří aerovlek nikdy neletěli a chystají se skočit do světa aerovleků. Určitě každému rádi pomůžeme, takže se nemusí ničeho bát.  Kdy: sobota 17. a neděle 18. 8., sraz v Holešově na modelářské ploše, v sobotu v 9 hodin.


  Kde: GPS souřadnice plochy: N49°19´2.667, E17°35´5.824, příjezd od Holešova směr Martinice, projedete kolem čerpací stanice Benzina a po 500m zahnete doprava, po makadamové cestěm kolem stromořadí a osady Větřák, stále rovně až na plochu. Plocha na mapě, Webkamera a aktuální počasí

   

  Briefing – ráno v 9:30h bychom chtěli udělat krátký briefing pro piloty o organizaci létání, využívání prostoru, kanálů atd. V případě, že budeme chtít vyzkoušet soutěž, probereme krátce pravidla, aby nebyly nejasnosti.

   

  Vlekaři: benzín a olej si přivezte svůj, pokud vše půjde jak má, dostali byste na benzín ze startovného od větroňářů. Benzínka je cca 500m od plochy.

   

  Větroňářů se minulý rok přihlásilo cca 30, s větroni o rozpětí od 3 do 8 metrů. Doufejme, že vyjde počasí. Pokud by bylo jen trošku rozumně, určitě budeme létat. Podle chuti buď v sobotu srandasoutěž a v neděli volné létání nebo podle domluvy.

   

  Startovné: každý větroňář, který bude chtít létat, zaplatí ráno při prezentaci 250 Kč nebo 10EUR, peníze půjdou na příspěvek na benzín pro vlekaře, na úhradu WC atd. Pro případ horšího počasí je k dispozici přístřešek a možnost opáct něco dobrého k snědku ať nestrádáme hladem :-) Přibližně 500m od plochy je výborná restaurace Kanada, můžeme se tam po létání sejít a dát si jídlo, pití co hrdlo ráčí, pokud budeme chtít, nebo si jídlo objednat a nechat přivézt přímo na plochu.

   

  Organizace létání – většina létá na 2,4GHz, ti co létají ještě na 35/40 MHz se domluví na kanálech mezi sebou a budou se vzájemně hlídat, ceduli s kanály a kolíčky zajistím. Věřím, že se sejdeme jako fajn parta a tak není nutné vybírat vysílače. Podrobněji k organizaci viz pravidla při létání soutěže.

   

  Ubytování: Je možné spát na ploše v autě, ve stanech, nebo je opět možné zamluvit při včasné registraci ubytování v hotelu v Holešově. Kapacita ubytování myslím max. 10 lidí.

   

  Informace – na telefonu +420 776 255 977 – Jirka.

   

  Přihlášení jsou:

  Vlekaři: (1)

  Jirka Chvátal – LMK Čmelák Holešov – Extra 300L – 3m , ZDZ 160, 2,4 GHz – pá, so i ne

   

  Větroně:(5)

  Miloš Vaculík – ASK-18 – 5m, 2,4 GHz – so i ne
  Hynek Moravec – L-213A – 3,3m, 35 MHz – so i ne
  Martin Bardon – L-213A – 3,3m, 2,4 GHz – so i ne
  Milan Strnadel – L-33 Solo – 4,7m, 35/62k – so i ne
  Miroslav Hlaváček – Duo Discus X – 8m, 35/66k – so i ne  Registrační formulář účastníka:

  Jméno a Příjmení

  Město

  Email, Telefon
  ,

  Pásmo+kanál

  Model

  Rozpětí v mm

  Hmotnost modelu v kg

  Motor

  Na které dny přijedete? Pá, So, Ne?

  Chcete zajistit na sobotu ubytování?
  Onboard videa z Holešovských aerovleků – 2011:
  Minimoa Luďka Kokeše na Holešovských aerovlecích


   

  Akrobacie větroně Swift S-1 Libora a Zdeňka Zdražilových

   

  L-33 Solo Ryszarda Heinze – průlety v aerovleku


   

  Aerovlek ASW 28/18 Tomka Cyrulika

  Similar Posts:

  Rubrika: Srandasoutěž v termickém létání

  Zrušit komentář

  *

   

  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby