Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 • Autor: Jirka Chvátal, 22 Únor 2009, 20:23

  Zimní soutěž F3J naviják Zlín na Hostišové 21.2

  Před týdnem se mi Marcel zmínil o tom, že mají v plánu udělat zimní soutěž F3J naviják Zlín, na 10 minut termiky a přistání na bod a chtějí létat na Hostišové. Toto místo jsem už znal z předchozího létání, chtěl jsem vidět kluky a taky si s nimi zase po dlouhé době zalétat, proto jsem si v sobotu přivstal a v 10 stupňovém mrazu a husté mlhy vyrazil směr Hostišová.

   

  Po cestě už na mě Marcel čekal, takže jsme na místo dorazili spolu. Tam už čekali a cestu prohazovali Peťa s Ríšou. Po krátké domluvě jsme se všichni chopili lopat a dali se do prohazování cestičky mezi plochou pro navijáky a kladky. Po víc než hodině perné práce, kdy jsme se brodili po kolena ve sněhu,  jsme začali snášet vybavení, baterky, navijáky a vyznačovat ve sněhu přistávací body.

   

  Po další hodině práce jsme konečně začali chystat modely a vydali se od aut k navijákům. První si na navijáku skočil tuším Marcel a po něm všichni ostatní. Já měl sebou Ocelota-E a taky si chvíli zalítal. Zvedl se mírný vítr, odhadem tak 3 a v nárazech 5m. Dosahované výšky byly odhadem kolem 200m a Peťovi se podařily i lety delší než 11 minut.

   

  Po půl jedné jsem chtě nechtě vyrazil ku domovu, plný zážitků, notně zmrzlý, ale natěšený na další létání.

  Po celou dobu jsem měl půjčený Marcelův foťák a pilně fotil. Fotky najdete jako obvykle v galerii pod článkem.

   

  Klukům díky za super polétání. Příště zas :)

   

  Similar Posts:

  Rubrika: Modelářské akce, soutěže a polétání

  1 komentář »

  1. Komentoval Makyk

   Únor 23, 2009 @ 22:19

   Létání v zimě má své nepostradatelné kouzlo, obvzlášť, když vyjde počasí. To je patrné i z fotek v galerii. Pro ty, kteří se jen pod koutkem usmívají, prostě se během dlouhé zimní přestávky nahromadí obrovská touha po létání, kterou si takto naplňujeme. Věřte tomu, že za to jemné promrznutí to stojí. Pohled na prosluněnou modrou oblohu a mlhu v údolí tohle všechno převáží.

  RSS komentářů k tomuto článku

  Zrušit komentář

  *

   

  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby