Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 • Autor: Jirka Pavlík, 25 Leden 2009, 11:26

  Polétání se zlínskými modeláři na svahu Vítová u Fryštáku

  Potkal jsem po delší době kamarády a zlínské modeláře Roberta a Josefa Číhalovi. Řekli mi, ať se jdu podívat co mají nového. Málem mi vypadli oči z důlků, když jsem uviděl krásně zpracovaný Robertův CAUDRON H. Rozpětí 900, váha 250g, motor AXI 2204/54 a Josefův MORANE SAULNIER N. Rozpětí 920, váha 337g a motorem AXI 2204/54.

  Potkal jsem po delší době kamarády zlínské modeláře Roberta a Josefa Číhalovi, řekli mi, ať se jdu podívat co mají nového. Málem mi vypadli oči z důlků, když jsem uviděl krásně zpracovaný Robertův CAUDRON H. Rozpětí 900, váha 250g, motor AXI 2204/54 a Josefův MORANE SAULNIER N. Rozpětí 920, váha 337g a motorem AXI 2204/54.

   

  Když jsem se ptal jak jim to lítá, že ve větru to asi neletí tak mi sdělili, že s tím lítají i v 5m/s. To jsem zase nechápal já. Tak jsme se dohodli na nejbližší víkend, že půjdeme lítat. A tak se i stalo. V poslední listopadový víkend jsme se sešli na kopci za Vítovou u Fryštáku.

  Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a vítr 2-3 m/s foukal přímo proti nám. Letové ukázky obou strojů byli překrásné, nízké průlety, bojové zatáčky, úžasná podívaná. Na pozvání přijel i kolega modelář Petr Šimík z Fryštáku s modelem větroně EASY GLIDER . Tak to složil a hurá na svahování.

   

  Počasí na sebe nenechalo dlouho  čekat, kumuly nad námi, ostré kroužení a model se ztrácel vysoko nad námi a pak zpět nad svah. Petr byl unesen jak z lítaní tak z pěkné stavby Čihalů.

   

  Co dodat ne jen velké modely pěkně lítají, ale i ty malé a hlavně jsou skladné.

   

  Letu zdar, Jirka Pavlík

   

   

  Similar Posts:

  Rubrika: Létání na svahu

  1 komentář »

  1. Komentoval Dzordzik

   Leden 25, 2009 @ 12:14

   Krásné fotky, super počasí, škoda že jsem tam nemohl být taky

  RSS komentářů k tomuto článku

  Zrušit komentář

  *

   

  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby