Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 • Autor: Marcel Králík, 13 Únor 2009, 11:35

  Svah Jaroslavice u Zlína- směr větru S, SV

  Svah Jaroslavice u Zlína- směr větru S, SSV, (SSZ)

  GPS souřadnice Loc: 49°12’59.135″N, 17°42’23.083″E

  Převýšení: cca 60m


  Zobrazit na mapě

  Jak se tam dostat:
  Směr od Vizovic: na prvních semaforech při vjezdu do Zlína odbočit do prava na ul. Pančava. Po cca 400 m je úzká odbočka do leva. ( poznávací znamení na štítě baráku reklama Pilsner )

  Směr z města: po přílucké ul. Za bývalou Forest bankou cca 400 m odbočit do prava.  ( stejné poznávací znamení ).

  Potom je to již jednoduché za autoservisem hned do prava, po cca 60m odbočit do leva na ulici Mezní. Po ní stále  nahoru až pod svah.

  Upozornění:
  Jedná se o soukromý pozemek, kde se někdy pasou krávy. V tomto případě nelétat. Auta parkovat tak aby se kolem nich dalo projet.

  Hodnocení:
  Domovský svah zlínských modelářů. Stačí, když to jen dýchá. Nosí fantasticky.Nejlepší směry vetru jsou S a SSV. Na SSZ se dá létat ale chvílemi je to boj. Jedná se o louku, která je ohraničená elektrickým ohradníkem. Je dostatečně prostorná i pro větší modely.

  Similar Posts:

  Rubrika: Svahy na S směry větru

  4 komentářů »

  1. Komentoval Miloš

   Únor 28, 2009 @ 07:21

   Tady by mělo být převýšení asi 60m, též prověříme.

  2. Komentoval Dzordzik

   Duben 1, 2009 @ 06:43

   Včera jsem na Jaroslavicích byl poprvé. Až k večeru, v Holešově foukalo kolem 7 metrů, tam prd, sotva to dýchalo, bylo už kolem šesté večer, ale i tak jsem tam potkal 2 z kluků modelářů ze Zlína, polétali jsme a já zjistil, proč je tento svah tak parádní. Opravdu stačí aby sotva dýchalo a není problém se na svahu udržet, samozřejmě s lehčím modelem. S Ocelotem jsem si jak zablbl, tak zasvahoval, po 45 minutách jsem přistál a s kluky jsme se rozjeli domů. Krásně strávená třičtvrtěhodinka na krásném svahu. Výhled na město je parádní a to chrástí nebylo zase tak blízko :) Díky kluci.

  3. Komentoval Dzordzik

   Duben 1, 2009 @ 22:04

   Dnes jsem po práci na Jaroslavice opět zajel, tentokrát jen s Gladiátorem, v Holešově foukalo 7 metrů, na svahu vítr sotva jen dáchal, ale i tak nebyl problém Gladiátora hodit jen tak z ruky a létat si na svahu a v lehoučké termice řádově desítky minut. Musel jsem přistát jen na utření nosu a na čurání :) Po polétání jsem vyrazil za kluky na schůzi a kolem desáté objedl pěkně spokojený domů. Ze svahů, které jsem navštívil po Rané hned druhý nejlepší :)

  4. Komentoval Jirka Chvátal

   Duben 13, 2011 @ 08:16

   Tak bohužel, to co jsme očekávali se stalo skutečností. Na svahu Jaroslavice započala výstavba rodinných domků, takže je zase o jeden parádní svah méně :(

  RSS komentářů k tomuto článku

  Zrušit komentář

  *

   

  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby