Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 • Autor: Jirka Chvátal, 8 Duben 2010, 12:12

  Raytronic C60 – software Logview pro monitorování nabíjení

  Protože jsem se při práci na jiném projektu dokopal k prozkoumání vnitřností SW na sledování nabíječek, balancérů a jiných šikovných krabiček Logview, spojil jsem se s vývojáři a zaslal jim mnou upravený konfigurační soubor pro nabíječ Raytronic C60, ke kterému donedávna SW chyběl, byť jej už při uvedení distributor – RCM Pelikán, slíbil. Přesto dodnes není a nevypadá to, že by uvedení bylo na spadnutí. Cca do týdne vyjde oficiálně nová verze 2.6.x a v ní už nativní podpora pro Raytronic C60 bude. K nahlédnutí dávám obrázek z betaverze, ve které sem nabíječ testoval já.

  sdgsdg

  Raytronic C60 - software Logview pro monitorování nabíjení  Průběh nabíjení na svém Raytronicu C60 nyní můžete sledovat, vyhodnocovat a ukládat online na svém PC pomocí programu LogView v2.6, který je volně ke stažení. Nabíječ k počítači připojte běžným USB kabelem USB A – Mini B 5-pin a to vypnutý s tím, že při vypnutém nabíječi se vám nabíječ zobrazí ve Windows jako nové zařízení a vy na něj nainstalujete tyto ovladače. Teprve potom nabíječ zapněte, spusťte Logview, vyberte C60 ze seznamu zařízení a vyberte správný port, přes který máte nabíječ připojený. To je vše přátelé :)

  Malá ochutnávka  – screenshot z Logview s C60 – nabíjení 5SA123 proudem 10A.

  Plná velikost obrázku tady

  Similar Posts:

  Rubrika: Modelářská elektronika

  10 komentářů »

  1. Komentoval hynek

   Květen 4, 2010 @ 19:45

   Zdravím, umí to i C14? Nebo je někde podobný SW?
   díky

  2. Komentoval Jirka Chvátal

   Květen 4, 2010 @ 19:54

   Ahoj hynku. SW je naprosto stejný, ovladač do Windows myslím také, prostředníka mezi Logview a nabíječem dělá tzv. konfigurační soubor, v něm je nadefinované kolik má nabíječ kanálů a jaká data z nabíječe lezou a v jakém formátu a tyto data jsou u C14 určitě jiná. Zkusit to ale můžeš, za to nic nedáš. Rozhodně není problém dát info vývojářům a ti, poku dbudou mít chuť a motivaci, ten konfigurák napíšou, je to záležitost na 10 minut.

  3. Komentoval Hynek

   Květen 4, 2010 @ 21:29

   Ahoj, díky za rychlou odpověď.
   Našel jsem dnes na netu ještě tohle: http://www.videokopter.eu/?page_id=2031
   ale podle velikosti to nebude asi tak vyvedené jako Logview.
   Pokud by byl ochoten a schopen někdo dopsat ten “konfigurák” tak předem moc díky.
   Hynek

  4. Komentoval David Jágl

   Srpen 7, 2010 @ 16:24

   Ahoj Jirko. Prosím o radu.
   Před pár dny jsem si koupil Raytronic c60 a mam problém s ovladačem v XP. Program Logview mam nainstalován, ale XPčka mi hlásí Neznámé zařízení a nevim co s tim.
   Díky David

  5. Komentoval David Jágl

   Srpen 7, 2010 @ 16:29

   Ahoj Jirko. Prosím o radu.
   Před pár dny jsem si koupil Raytronic c60 a mam problém s ovladačem v XP. Program Logview mam nainstalován, ale XPčka mi hlásí Neznámé zařízení a nevim co s tim.
   Díky David.

  6. Komentoval Dzordzik

   Srpen 9, 2010 @ 07:03

   Ahoj Davide. Stačí nejdříve ve Windows připojit nabíječ USB kabelem, pozor, nesmí být v tu chvíli připojený ke zdroji! a jak se tě Win zeptají na ovladač, tak mu podstrčit tento, ztáhni si ho odsud: http://www.logview.info/Downloads/SiLabs_CP210x_2K_XP_S2K3_Vista_Version5.3.zip

   Jakmile budeš mít ovladač nainstalovaný, ztáhni a nainstaluj si program Logview v nejaktuálnější verzi. Jinak postup je tady:
   http://lmk-cmelak.cz/blog/raytronic-c60-software-logview-pro-monitorovani-nabijeni/

  7. Komentoval vodvi

   Leden 6, 2011 @ 19:57

   Ahoj všichni,možná blbá otázka,ale neuvažuje se o češtině do C60???A co by to obnášelo?

  8. Komentoval Jirka Chvátal

   Leden 6, 2011 @ 21:45

   Ahoj, pokud vím, tak neuvažuje a ani bych to jako přínos neviděl. V nabíječích jsou už zažité pojmy, které se těžko počešťují a zkracují, takže za mě, i kdyby existoval, do nabíječe bych si ho nedal. Ve foťáku mám taky češtinu, ale i když je to počeštěné relativně dobře, měl jsem pořád problémy si překládat češtinu na zažité anglické výrazy, takže jedu na EN a mám klid :-)

  9. Komentoval vodvi

   Leden 7, 2011 @ 13:04

   Jirko díky…
   Dnes jsem si všiml,že RCM Pelikán má už na stránkách u C60 napsaný…(Průběh nabíjení na Raytronicu C60 nyní můžete sledovat na svém PC pomocí programu LogView v2.6, který je volně ke stažení. Nabíječ k počítači připojte běžným USB kabelem USB A – Mini B 5-pin 2.0).Mám dojem,že už je verze 2.7…

  10. Komentoval Jirka Chvátal

   Leden 7, 2011 @ 13:17

   Jj, to vím, byl jsem první, který C60ku s LV rozchodil, řešil jsem to přímo s vývojářem Logview a psal jsem o tom už tehdy tady: http://lmk-cmelak.cz/blog/raytronic-c60-software-logview-pro-monitorovani-nabijeni/

  RSS komentářů k tomuto článku

  Zrušit komentář

  *

   

  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby