Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 • Autor: Jirka Chvátal, 1 Květen 2008, 20:48

  Dlouhodobé zkušenosti modeláře s pásmem 2.4 GHz

  Spektrum, XPS, IFS nebo SPCM? Dilema. Dnes se mi podařilo najít na internetu myslím velmi zajímavý a nezávislý článek, který napsal Tomáš Fiala, dlužno dodat že současné létá s přijímači, které používají jak FM, tak PCM, resp SPCM i 2,4 GHz.


  Jeho závěr je, že s 2,4 GHz v zásadě nejsou závažné problémy, které by bránily provozu, ale mají spoustu SW much a do velkých letadel létajících ve velkých výškách by si je nedal z důvodu malého dosahu vysílačů vysílajících max. povoleným výkonem v Evropě, ve velkých modelech a maketách nadále používá nejkvalitnější SPCM přjímače, ale do menších modelů a houboletů není problém s 2,4 GHz, POZOR, ale jen tehdy pokud se zajistí dostatečně KVALITNÍ NAPÁJENÍ, což u malých modelů je problém.


  Ani kvalitní BECy ne vždy dokáží zajistit a jediným spolehlivých řešením je použít pro přijímač samostatnou baterii. Přijímače na 2,4 GHz totiž mají 10x vyšší (ano, desetinásobný!!!!) odběr než klasické přijímače na 35 nebo 40 MHz a napájení tomu musí odpovídat!!!! Doporučuji pozorně přečíst a než si koupíte 2,4 GHz systém, resp modul se pořádně zamyslet, jestli je to pro vás, resp vaše modely, to pravé!


  Similar Posts:

  Rubrika: Modelářská elektronika

  Zrušit komentář

  *

   

  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby