Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov

Webkamera - aktuální počasí na ploše
Kalendář modelářských akcí

Nové aktuality

2.10. v 15:30 hod brigáda na letišti viz. email od předsedy.

Nejčtenější články

 • Nejnovější komentáře

 • .

 • Autor: Jirka Chvátal, 26 Duben 2009, 18:46

  Tréning F3B Lady teamu na Žabárně

  Dnes jsme se ve složení Marcel Králík, Ríša Kalvoda, Peťa Dvořák a já sešli už v 6 ráno na letišti Žabárna s tím, že zkusíme odladit Lady v klidném ovzduší. Už předpověď ze včerejšího večera napovídala, že zústane jen u přání. Nakonec se ladění změnilo na nácvik startu v silném bočním větru :)


  Po příjezdu jsme se společně dali do natahování špagátů, zatloukli kladky a zatloukli navijáky. Kolem půl sedmé šel Peťa na první start, to už poměrně hodně foukalo, odhadem kolem 8 metrů, později se vítr rozfoukal na 10-11 metrů s nárazy 17m, měřeno v Holešově.


  Svůj první start s F3B strojkem jsem si dnes odbyl i já. I přes silný vítr přímo z boku je Lady na navijáku krásně řiditelná a není problém ji udržet ve směru, na směrovku je krásně citlivá. O F3B jsem se před prvním startem snažil přečíst co nejvíce, studoval grafy z výškoměrů Alti2, po přepípání Lady do mojí vysílačky jsem se snažil úkony potřebné při startu si zafixovat v hlavě, ale při vleku je to takový fukot, že člověk stejně reaguje podvědomě, tak jak se létat naučil.


  Byl to můj vůbec první start na navijáku. Přesto byly všechny 3 moje starty v pohodě. Lady je parádní mašinka. Teď už “jen” trénovat, trénovat a trénovat, F3B už mě před časem chytilo do svých spárů, dnes jsem si to už jen potvrdil.


  V silném JV větru nenaložená Lady proti větru pronikala jen neochotně, mírné terénní vlny na jižní straně plochy trochu nosily. Zkusil jsem si všechny základní letové 3 režimy a v hlavě už mám pár změn, které musím v nastavení udělat tak, aby mi víc sedělo. Těším se na další létání v klidu, abych mohl nastavení Lady víc doladit k obrazu svému.


  V průběhu létání dorazil Jarda Rada, dohodli jsme se, že vytyčíme naši novou modelářskou plochu. Po zatlučení kolíků jsme se k létání vrátili, já si loupl třetí a poslední start toho dne a Jarda fotil. Za poslání fotek moc děkuju. Fotky, které jsem v průběhu létání nafotil, plus pár fotek od Jardy najdete v galerii.


  Tak zase příště na Žabárně!


  Similar Posts:

  Rubrika: Články

  1 komentář »

  1. Komentoval Marcel

   Duben 27, 2009 @ 11:17

   No vidíš Jirko. Teď to bude chtít ještě pořídit naviják, baterku a začín s námi pořádně trénovat. :-)

  RSS komentářů k tomuto článku

  Zrušit komentář

  *

   

  

   

  Rubriky

  Spřátelené kluby